Logo
AUTO FACH Rafał Misch
45-920 Opole, ul. Małej Panwi 34
tel. 77 469 15 06, tel. kom. 602 101 592
 

Sugerowane porady


  • Tankować paliwo na dobrych stacjach, co pozwoli na uniknięciu kłopotów z układem paliwowym.
  • Pilnować terminów wykonywanych usług. Co powoduje zmniejszenie zużycia części w dalszej eksploatacji np. zużyty sworzeń – naraża układ kierowniczy na większe zużycie oraz wahacza.
  • Wymiana oleju powinna być przeprowadzona po roku lub kilometrarzowo w zależnosci od typu oleju.np: jeśli samochód jest zasilany gazw , wówczas spalny gaz osadza się na gładziach cylindra i jest w nastepnej fazie sciagany osad do miski olejowej. olej z biegiem czasu jest ciemniejszy i geściejszy.
Jeśli wzielbysmy pod uwage nowe technologie oleju m.in. long live - "długie życie" to na polskiej jakości paliw wcele to nie oznacza długie życie, ponieważ mamy wiele gorsze paliwo a niż na zachodzie, co można zauważyć tankując na zachodzie silnik zachowuje sie znacznie ciszej, uzyskuje większe prędkosci i jest bardziej dynamiczny.

Tą jakość paliwa przekłada się na zaniczyszczenie oleju w silniku co za tym idzie: olej zamiast smarować to szlifuje gęstym olejem.

W naszym kraju niestety możemy wyczuć inny smak kawy niż z zachodu, czy inną jakość proszku do prania, lecz paliwo inne jest nico ciężej wyczuć.